20 Ιανουαρίου 2022

Σημαντική νίκη πανηγύρισε ο Εργοτέλης, ο οποίος επικράτησε 2-0 του Διαγόρα στη Ρόδο χάρη σε γκολ του Κωστανάσιου στο 66' και του Ποζατζίδη στο 90+3' της αναμέτρησης για την 10η αγωνιστική της Super League 2.

Τρίποντο-ανάσα πανηγύρισε ο Εργοτέλης στη Ρόδο. Οι Κρητικοί επικράτησαν 2-0 του Διαγόρα στο εξ αναβολής παιχνίδι της 10ης αγωνιστικής της Super League 2. Ο Εργοτέλης έφτασε τους 14 πόντους και ανέβηκε πάνω από τους Ροδίτες στην 11η θέση.

Στο πρώτο μέρος ο Εργοτέλης ήταν η ομάδα που μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και προσπάθησε να προηγηθεί. Ωστόσο, γκολ δεν υπήρξε μέχρι και το τέλος του πρώτου 45λεπτου.

Οι Κρητικοί κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 66ο λεπτό. Ο Κοκκίνης έψαξε με κάθετη μπαλιά τον Κωστανάσιος, ο οποίος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Διαγόρας προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση δίχως επιτυχία. Οι φιλοξενούμενοι το εκμεταλλεύτηκαν στο 90+3' και κλείδωσαν το τρίποντο με γκολ του Ποζατζίδη.

Διαγόρας: Μπίντσης, Λαμπίρης, Τοπάλ, Ρουγκάλας, Καρατάσιος, Μουμίν, Γιώργου, Τσιαντούλας, Ζούνης, Μπαστιανός, Σινχ

Εργοτέλης: Τσέλιος, Κατσούρι, Ποζατζίδης, Κόλα, Μίκο, Βουτσάς, Άπι, Μπουτσάκης, Κωστανάσιος, Μπουρσέλης, Κόνρααντ