30 Αυγούστου 2017

Mια καλή προπόνηση ήταν για τον ΟΦΗ, το φιλικό με τον ΠΟΑ, στο Γεντί Κουλέ (4-0).

Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου, συνέχισε τις πετυχημένες εμφανίσεις της στα φιλικά παιχνίδια και πέτυχε μια ακόμη νίκη, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο πρόσφερε και θέαμα.

Ο Δημήτρης Μάνος με δυο γκολ, βρήκε και πάλι δίχτυα, ένα γκολ πέτυχε ο Ορτέγκα, ο οποίος είναι σταθερή αξία, ενώ το τέταρτο γκολ του ΟΦΗ πέτυχε ο Κουσνουνάς, με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.

Ο τεχνικός του ΟΦΗ χρησιμοποίησε δυο ενδεκάδες και έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεση του.

Σοβαρή και πειθαρχημένη η εικόνα του ΟΦΗ, σε ένα ακόμη παιχνίδι.

Νέο φιλικό για τον ΟΦΗ, το Σάββατο (7μμ) με τον Πλατανιά στα Χανιά.

Διαιτητής: Πατεμτζής, Βοηθοί: Mαυρουδής, Δασκαλάκης

ΟΦΗ: Δερμιτζάκης, Μάνος, Μάρτος, Πλευράκης, Παπατόλιος, Κομεσίδης, Οικονόμου, Ογκμποε, Κοιλιάρας, Ζιαμπάρης, Μπολάκης.

Η ενδεκάδα του ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο : Δερμιτζάκης, Σιώπης (54' λ.τ. Νάστος), Κοιλιάρας, Περδίκης, Κομεσίδης (67' Χαντί), Οικονόμου(62' Παπαστεριανός), Κοντογιάννης, Ορτέγκα, Παπατόλιος, Μάνος (67' Πουρτουλίδης), Κουσκουνάς.

ΠΟΑ: Παπαδάκης, Παπαδομιχελάκης, Χαρίτος, Βρεττός, Πατινιώτης, Χατζηανδρέου, Ρωμανάκης, Μπουτσάκης, Φραγκιαδάκης, Ρουμπάκης, Τριανταφύλλου.

Η ενδεκάδα του ΠΟΑ στο δεύτερο ημίχρονο: Παπαδάκης (77' Μανουσάκης), Καρβελάς, Χαρίτος, Παπαδομιχελάκης (88' Γιαλυτάκης Γ.),Ρωμανάκης (76' Ντραγκότι), Χαμαλάκης, Πατινιώτης, Μπουτσάκης (88' Λέλεκας), Φραγκιαδάκης (65' Γιαλυτάκης), Τριανταφύλλου (68' Αμαραντίδης), Ντάμπος.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

* Τα έσοδα του φιλικού αγώνα θα δοθουν στο φιλικό σωματείο του ΠΟΑ, που μετέχει στην Γ' Εθνική όπως ανακοίνωσε η διοίκηση της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925.

Λίγος πάντως ο κόσμος στο γήπεδο.

*Βασικός στον ΠΟΑ ο γκολκήπερ Μανόλης Παπαδάκης τον οποίο πριν απο μερικές μέρες παραχώρησε δανεικό στους Ατσαλενιώτες ο ΟΦΗ.

*Επέστρεψε αντίπαλος στο Γεντί Κουλέ, ο πρώην παίκτης του ΟΦΗ Θανάσης Πατινιώτης.

7' Η πρώτη φάση για τον ΟΦΗ. Σουτ του Παπατόλιου απο το ύψος της περιοχής, η μπάλα λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

15' Το 1-0 για τον ΟΦΗ. Απο φάουλ του Παπατόλιου, ο Μάνος με κοντινή προβολή έκανε το 1-0.

19' Καλή στιγμή για τον ΠΟΑ. Φάουλ του Μπουτσάκη, κεφαλιά του Τριανταφύλλου, εντυπωσιακή επέμβαση του Δερμιτζάκη, που έδιωξε με δυσκολία.

22' Απευθείας φάουλ του Τριανταφύλλου, η μπάλα λίγο έξω απο το οριζόντιο δοκάρι.

40' Ψηλοκρεμαστό σουτ του Πατινιώτη η μπάλα πάνω απο τα δοκάρια.

45' Ωραία φ'αση για τον ΟΦΗ. Η καλύτερη στο πρώτο 45΄λεπτο. Συνδιασμός Μπολάκη-Ογκμποε, σέντρα του δεύτερου στην καρδιά της περιοχής, ανάποδο ψαλίδι του Μάνου, η μπάλα λίγο άουτ.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 1-0

Η ενδεκάδα του ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο : Δερμιτζάκης, Σιώπης, Κοιλιάρας, Περδίκης, Κομεσίδης, Οικονόμου, Κοντογιάννης, Ορτέγκα, Παπατόλιος, Μάνος, Κουσκουνάς.

54' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ. Εξω ο Σιώπης που τραυματίστηκε, μέσα ο Νάστος.

56' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Σέντρα του Κομεσίδη, κεφαλιά του Κουσκουνά, λίγο άουτ.

60' Το 2-0 για τον ΟΦΗ. Παλικαρίσιο γκολ απο το Μάνο, ο οποίος κυνήγησε τη φάση, έκλεψε τη μπάλα και πλάσαρε ιδανικά, κάνοντας το 2-0 για τον ΟΦΗ.

62' Πρώτη εμφάνιση και για το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα του ΟΦΗ τον Παπαστεριανό. Πήρε τη θέση του Οικονόμου, που είχε ξανά θετική παρουσία και χειροκροτήθηκε.

82' Απευθείας φάουλ του Πατινιώτη, διώχνει ο Δερμιτζάκης.

84' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με τον Ορτέγκα να πλασάρει λίγο άουτ μετά απο ωραία πάνα του Κουσκουνά.

85' Το 3-0 για τον ΟΦΗ. Ο Κουσκουνάς τροφοτεί τον Ορτέγκα, ο οποίος με σούτ μέσα απο την περιοχή, έγραψε το 3-0.

90' Ο ΟΦΗ κερδίζει πέναλτι. Το κέρδισε ο Κουσκουνάς απο τον Χαμαλάκη. Το εκτέλεσε ο ίδιος και έκανε το 4-0.

+90 Σέντρα του Κοιλιάρα, κεφαλιά του Κουσκουνά, η μπάλα λίγο άουτ.