17 Ιανουαρίου 2016

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΟΦΗ νίκησε εύκολα και την Ιεράπετρα με σκορ 3-0 και έφτασε τις 4 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια στο πρωτάθλημα της Γ’εθνικής.

Ο ΟΦΗ ήταν η καλύτερη ομάδα στον αγωνιστικό χώρο από την αρχή ως το τέλος του ματς, κυκλοφορώντας σωστά την μπάλα, κάνοντας αρκετές ευκαιρίες και επιτυγχάνοντας τρία γκολ. Από την άλλη η ομάδα του Νίκου Δανδουλάκη προσπάθησε αλλά δεν κατάφερε να βάλει δύσκολα στην Φραγκιαδάκη.
Το 1-0 έγινε στο 19ο λεπτό από την Κοκοτσάκη με κοντινό σουτ, το 2-0 από την ίδια παίκτρια στο 29ο ενώ το 3-0, που ήταν και το τελικό σκορ, σημειώθηκε από την Χριστάκη Μαρία στο 9ο λεπτό του δευτέρου μέρους.

ΟΦΗ (Αργύρης Λατσούδης) : Φραγκιαδάκη, Πρινιανάκη, Σηφάκη, Παπαδάκη, Αγγελάκη, Κουνάλη, Λάκο, Χριστάκη Μαρία, Λιάπη, Κοκοτσάκη, Συλλιγάρδου

Έπαιξαν ακόμα: Σταματάκη, Χρηστάκη, Εμμ., Μαυράκη

ΑΣΙεράπετρας( Νίκος Δανδουλάκης): Κτενάκη, Παναγιωτάκη, Χαλκιαδάκη, Μπεκιάρη, Ψαρουδάκη, Βασιλάκη, Γένοβα, Χαραλαμπάκη, Μπιλάλη, Χρονάκη Ανθή, Παπαντωνάκη

Έπαιξαν ακόμα: Μίσοβιτς, Χρονάκη Στέλλα, Δοργιάκη