18 Αυγούστου 2023

Η Άννα Κορακάκη κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα

Ολοκληρώνεται ο νέος ηλεκτροφωτισμός στο Εθνικό Στάδιο Χανίων
Τη δεύτερη θέση στο παγκόσμιο πρωτάθλημα σκοποβολής του Μπακού κατέκτησε η Άννα Κορακάκη. Η Ελληνίδα αθλήτρια, πιστή στις επιτυχίες, κατάφερε για μία ακόμα φορά να βρει μία θέση στο βάθρο, χάνοντας στις λεπτομέρειες την κορυφή και το χρυσό από την Κινέζα Ρανξίν Ζιανγκ στα 10μ αεροβόλο πιστόλι.

Να σημειώσουμε πως αυτό είναι το τρίτο μετάλλιο για την Κορακάκη σε παγκόσμιο πρωτάθλημα, μετά το χρυσό που πήρε το 2018 στη Νότια Κορέα και το αργυρό που κατέκτησε το 2022 στην Αίγυπτο.

Πηγή: Sport24