26 Οκτωβρίου 2019

Δεύτερη στον κόσμο στην κατηγορία +54κ στη Χιλή η Κωνσταντίνα Χρυσοπούλου.

Υψηλές αποδόσεις σε όλα τα αθλήματα, ασφαλή κατάθεση και γρήγορη ανάληψη

To ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία Cadet kumite female +54 kgr του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Καράτε Κ-21 που "φιλοξενείται" στο Σαντιάγκο της Χιλής, κατέκτησε η Κωνσταντίνα Χρυσοπούλου.

Στον τελικό ηττήθηκε από την Μαροκινή Άγια Ούχρα και έτσι ανέβηκε στο 2ο σκαλί του βάθρου.

Από την άλλη ο Χαράλαμπος Καλογερόπουλος στην κατηγορία Cadet kumite Μale -70 kgr, κατέλαβε την πέμπτη θέση, ενώ η Αντωνία Μωυσίδου και η Μαρία Παππά στο Kata κατέλαβαν την 7η και 9η θέση αντίστοιχα.