01 Αυγούστου 2018

Στιγμές... Champions league αναβίωσαν τα ξημερώματα στο Μαϊάμι, όταν μετά από ανατροπή, η Ρόμα επικράτησε σε φιλικό αγώνα της Μπαρτσελόνα με 4-2.

Οι Καταλανοί αγωνίσθηκαν χωρίς αρκετούς από τους βασικούς, αλλά προηγήθηκαν με τον Ραφίνια στο 6ο λεπτό. Ο Ελ Σαραουϊ ισοφάρισε στο 35` και ο Μάλκομ έδωσε ξανα προβάδισμα στην ισπανική ομάδα.

Από εκεί και μετά όμως, άρχισε η αντεπίθεση των Ρωμαίων που πήραν την νίκη χάρη στα τέρματα των Φλορέντσι (78`), Κριστάντε (83`) και Περότι (86` πέναλτι).

Αξίζει να σημειωθεί, ότι ο Κώστας Μανωλάς αγωνίσθηκε και στα 90 λεπτά, ενώ στο 37ο λεπτό παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα.