22 Οκτωβρίου 2017

Tο Ηρακλειο επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας στα Δυο Αοράκια του Μανδραϊκού με 77-76 για την 3η αγωνιστική της Β Εθνικης μπάσκετ.

Οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα σε όλο το διάστημα του αγώνα, ωστόσο ο Mανδραικός ακόμη κι όταν βρέθηκε στο τελευταιο λεπτό να είναι 9 πόντους πίσω στο σκορ, με 3 συνεχόμενα τρίποντα μετέτρεψε σε θρίλερ το παιχνίδι, με το Ηρακλειο να παίρνει στο τελος τη νίκη με 77-76.
Στο ημίχρονο κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη της μητέρας του αθλητής του  Ηρακλείου, Μάριου Πρωτογεράκη που έφυγε από τη ζωή πριν μερικές ημέρες στα 49 της χρόνια.
 Τα δεκάλεπτα: 21-19, 38-33 (ημίχ.), 58-49, 77-76.
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Γ. Μακράκης): Κίτσος, Γουμενάκης, Σταμπουλής 4, Μποχωρίδης 22 (2), Λάκκας 10, Πετράκης 2, Λιανός 22 (2), Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 11, Παπαδάκης 3, Μαραγκουδάκης.

Γ.Σ. ΜΑΝΔΡΑΣ (Θ. Μπεκές): Τζιβελέκας 11, Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Κούσουλας 5 (1), Καραμπάτσος 10 (2), Γκαϊντάσοβ 9, Ντότσι, Γεωργοπαπαδάκος 15 (4), Μουστόπουλος 5, Βαφίας 6, Παπαπέτρος, Ψυλέας 15 (1).