18 Ιανουαρίου 2017

Το Ηράκλειο ηττήθηκε με 101-61 από τον Φάρο Κερατσινίου σε εξ αναβολής αγώνα της Α2 Ο Φάρος είχε πάρει από νωρίς τον έλεγχο της αναμέτρησης, με το Ηράκλειο να καταφέρνει ωστόσο να παραμένει κοντά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο (33-28).

Στην συνέχεια όμως οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές, στο ημίχρονο είχαν πάρει προβάδισμα με 54-37 και τελικά, δίχως να συναντήσουν αντίσταση, έφτασαν στη νίκη με 101-61. Φάρος-Ηράκλειο 101-61 Διαιτητές: Ξάνθος-Αναστόπουλος Α.-Κωνσταντινίδου Δεκάλεπτα: 33-28, 54-37, 75-47, 101-61 Φάρος Κερατσινίου(Συμεωνίδης): Σκορδίλης 6 , Τζόρτζεβιτς 4 , Κουντουράς 5(1),  Καράμπουλας 20(1), Μπατής 9(1) , Πετροδημόπουλος 4, Λιακόπουλος 6, Κακαρούδης 6 , Βασιλόπουλος 22(4), Δημάκος 14(2), Κατούφας 2, Παπαδόπουλος 3(1). Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Γουμενάκης , Παπαδάκης , Τσερκιτζόγλου , Μαραγκάκης 5(1) , Λόλας 13, Λιανός 10(2) , Λάτοβιτς 23(4), Πάνου 10(1).

Η βαθμολογία 1. Πανιώνιος 26 (13-0)